Навіщо потрібні лубриканти?

Спеціальні гелі для сексуальних контактів, які мають властивості зволоження, ковзання, називаються лубрикантами. Гелі можуть відрізнятися додатковими функціями, наприклад, знеболювання, легкий контрацептивний ефект, залежно від додаткових компонентів. Більшість гелів мають безпечний склад і не є небезпечними при випадковому ковтанні.

Завдяки застосуванню лубриканта, підвищується рівень чутливості під час статевого акту, за рахунок збільшення кількості мастила і, відповідно, ковзання.

Основні випадки, коли можуть знадобитися інтимні лубриканти:

  • Бажання отримати більш яскраві відчуття, підвищити рівень чутливості партнерів;
  • Дефіцит природного змащування;
  • Менопауза у жінок;
  • Анальний секс.

Всі інтимні гелі класифікуються за компонентом-основи: водні, силіконові і масляні. Останні є застарілим форматом, зараз використовуються дуже рідко.

Водні мастила - ідеальне ковзання і ніяких слідів

Гелі-мастила на водній основі вважаються найбільш популярними і затребуваними, оскільки підходять для будь-яких сексуальних контактів. Водні лубриканти не бруднять білизну і одяг, в рідкісних випадках провокують роздратування і алергії.

Багато лубриканти на основі води мають приємний смак і аромат, що додатково підвищує якість інтимного життя. Водні лубриканти дуже добре ковзають, що гарантує гострі, дуже яскраві відчуття.

Ще одна вагома перевага водного лубриканта - його натуральний склад. Основні компоненти такої мастила: вода, гліцерин, натуральні гелеподібної речовини, синтетичних компонентів не більше 5%. Як правило, це ароматизатори і смакові добавки. Склад водної мастила відмінно поєднується з презервативами, латексними інтим іграшками.

Змивати водну мастило дуже легко - достатньо промити під проточною теплою водою. Текстура водного лубриканта дуже схожа на природну, влагалищную мастило, що підвищує рівень комфорту і природності процесу.

Єдиний умовний недолік - швидке висихання. Вода швидко висихає на шкірі і слизових, з цієї причини мастило потрібно наносити регулярно, щоб забезпечити приємні відчуття. Також водні інтимні мастила не підходять людям, які віддаються утіхам в воді, оскільки такі мастила миттєво змиваються.

Універсальні і економні силіконові інтим лубриканти

Не менш популярними залишаються лубриканти на силіконовій основі, які можуть використовуватися у водному середовищі, при вагінальному і анальному сексі. Основні плюси інтимних лубрикантів на силіконовій основі:

  • Дуже тривале ковзання, повільне висихання, що забезпечує економну витрату;
  • Великий вибір смаків і запахів;
  • Дуже легке ковзання робить силіконові мастила ідеальним вибором для анального сексу;
  • Приємна шовковиста текстура;
  • Безпечний склад і відсутність алергії.

Єдиний недолік силіконових лубрикантов - при необережному поводженні гель може залишити сліди на білизні та одязі. Крім того, після інтимного контакту важливо ретельно змити залишки лубриканта, щоб не провокувати появу подразнень.

Не всі інтим іграшки сумісні з силіконовими мастилами: виробники деяких виробів вказують це в інструкції. В такому випадку краще використовувати більш просту, сумісну з латексом, водну мастило.

Крім компонента-основи, інтимні гелі відрізняються функціями. Користуються попитом лубриканти для збільшення тривалості статевого акту. Вони знижують чутливість нервових закінчень на голівці члена, але не погіршують чутливість.

Мастила для анальних контактів часто містять анестетики, але такою продукцією не варто зловживати. Біль при анальному сексі сигналізує про те, що щось пішло не так, підвищується ризик отримати травму. Для анального сексу краще вибрати гелі з розслабляючим маслом перцевої м'яти, алое вера, гіалуроновою кислотою.